Tento eshop používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto eshopu s tým súhlasíte.Ďalšie informácieV poriadku

Ako vybrať vhodnú rúru

 Váš nákupný
košík je prázdny

Autorizovaný e-shopTvoríme s Vami kuchyneMieleAEGSiemensFrankeElectroluxBlancoBoschLiebherr


+420 603 33 04 48
+420 725 93 09 50

Najlepšie ceny
Dobrý večer
vieme Vám poradiť pri výbere
Siemens spotrebičov.

ZÍSKAJTE NAJLEPŠÍ CENU
NA INTERNETE A SERVIS
KUCHYNSKÉHO ŠTÚDIA

Zadať dopyt
Najlacnejšie sety podľa priania

zadajte dopyt
odpovieme ihneď
Starostlivosť o zákazníkovProfesionálne poradenstvo
a služby kuchynského
štúdia.
SpotrebičeŠiroká ponuka
spotrebičov a kuchynského
príslušenstva.
MontážePoskytujeme montáže
vykonávané skúsenými
techniky.
Sme onlineOnline od 8:30 do 22:00.
Máme skúsený tím.

Úvod » Rady a tipy » Ako vybrať vhodnú rúru

Ako vybrať vhodnú rúru


Autor: Ďalšie autorové články:Ako vybrať varnú dosku..
Predstavujeme..
Moderné interiéry..
Skvelé modernej kuchyne..

V dnešnej dobe sa už bez kvalitného spotrebiča - rúry už nezaobídeme. V minulosti jej funkciu plnila klasická pec, ale postupom času a vývoja prišli najprv plynové potom elektrické rúry, ktoré nahrádzajú ako pece, tak plynovej rúry. Kuchynská rúra je nenahraditeľný pomocník každej domácnosti. Naše rozhodnutie, akú vybrať rúru, bude ovplyvňovať predovšetkým estetické hľadisko , naša finančné možnosti a užívateľský komfort jednotlivých výrobkov.

Pred samostatným nákupom rúry si musíme uvedomiť predovšetkým to, akú veľkú máme kuchyňa (či by mala byť rúra vstavaná či voľne stojace), a v neposlednom rade aj to, koľko sme ochotní do daného spotrebiča investovať. Predovšetkým je nutné si uvedomiť, aké funkcie budeme od daného spotrebiče - rúry - vyžadovať, aké jedlá sme zvyknutí pripravovať, pretože každý každý pokrm vyžaduje iné funkcie. Niektoré rúry sú už natoľko integrované, že zvládnu funkcie i mikrovlnnej rúry. Ohľadom veľkosti spotrebiče v závislosti na rozmeroch našej kuchyne, si môžeme vybrať voľne stojace či zabudovanú - vstavanú rúru do kuchynskej linky. Pri výbere dizajnu rúry, je dôležité si uvedomiť, kde bude v miestnosti rúra umiestnená a akú kuchynskú linku máme doma.

Otázkou tiež je, či si rúru zaobstarať u špecializovaného predajcu, v supermarkete alebo cez internet. Skôr by vychádzala najlepšie možnosť v špecializovaných predajniach, ale v dnešnej dobe internetu všetci vieme, že táto voľba je hlavne najlacnejšie, ale v podstate porovnateľné, zákazník má totiž úplne rovnaké práva, ako keď si spotrebiče zakúpi v kamennej predajni, a túto skutočnosť prá- ve veľa ľudí nevie. Preto tí, ktorí si chcú zaobstarať nové spotrebiče do svojej kuchyne, nebojte sa nákupe cez internet .


Voľne stojace či vstavaná rúra:

Prvé rozhodnutie, ktoré Vás pri výbere novej kuchynskej rúry čaká, je voľba medzi voľne stojacim alebo vstavaným spotrebičom .

Voľne stojaca rúra je vhodná do už hotovej kuchyne, v ktorej sa s vstavaným spotrebičom nepočítalo. Starú rúru tak len vymeníte za novú a vyhnete sa stavebným úpravám vo Vašej kuchyni. Voľne stojaca rúra je tiež vhodná pre tých, ktorí plánujú sťahovanie a spotrebiča si chcú vziať aj do nového bydliska. Hlavným nedostatkom voľne stojacich spotrebičov je však medzera medzi spotrebičom a kuchynskou linkou, ktorá sa veľmi zle udržuje.

Vstavaná rúra je najlepšou voľbou do novej kuchynskej linky. Spotrebič zabudovateľný veľmi dobre ladí s celkovým vzhľadom kuchyne a umožňuje tiež väčší užívateľský komfort. Vstavanú rúru navyše môžete umiestniť nielen klasicky pod kuchynskú linku, ale tiež do zvýšenej polohy, čím je manipulácia s horúcimi predmetmi bezpečnejšie a ušetríte si tiež mnohé zohýnania. Navyše pri výbere rúry vstavané si môžete vybrať medzi prístrojom samostatným alebo tzv. Polyvalentný, teda takým, ktorý ovláda zároveň varnú dosku nad sebou.


Plynová, Elektrická, Kombinovaná rúra:

Plynová rúra je preferovaná predovšetkým staršou generáciou, ktorá je na varenie na plyne zvyknutá. Aj tieto prístroje však prešli značnou inovácií. Modernejšie plynové rúry majú regulovateľnú teplotu (od 150 do 260 ° C), vbudované,, škrkátko \\pre zapálenie horákov, automatickú poistku pre vypnutie plynu pri zhasnutí horákov. Jednou z hlavných výhod plynovej rúry je skutočnosť, že pripravované jedlo nie je tak vysušené, ako tomu býva u rúry elektrické. Zápory plynové rúry potom sú nepresné nastavenie teploty a pre niekoho odradzujúce manipulácie s plynom.

Elektrická rúra je najžiadanejším typom na trhu. Ponúka širokú škálu funkcií, je ľahko ovládateľná, disponuje presným nastavením teploty a praktickým osvetlením vnútorného priestoru.

Na trhu sú dostupné aj rúry kombinovanej , ktoré v sebe spájajú využitie ako plynu tak aj elektrickej energie.


Klasické - Teplovzdušná rúra:

Pri pečení v klasickej rúre pôsobí na pripravovaný pokrm teplo zdola, zhora alebo zároveň z oboch strán.

U teplovzdušnej rúry je horúci vzduch vnútri rozháňaný ventilátorom, takže je vo všetkých miestach rúry rovnaká teplota. Vďaka tomu môžete v teplovzdušnej rúre piecť hneď niekoľko plechov súčasne, takže ušetríte nielen čas, ale aj el. energiu. Vďaka prúdiacemu vzduchu sa pri príprave viacerých jedál zároveň navyše nemusíte obávať zmiešanie vôní. Ak zvažujeme nákup naozaj kvalitnú teplovzdušnú rúru, vyberte si prístroj nielen s ventilátorom, ale tiež s vykurovacím telesom. V takejto rúre potom budete môcť bez obáv piecť až päť plechov (v teplovzdušnej rúre bez vykurovacieho telesa sa odporúča piecť dva plechy).


Ako vybrať mikrovlnnú rúru:

Musíme si najprv ujasniť, ako máme usporiadanú kuchyňu. Či má naša kuchyňa priestor pre vstavaný spotrebič , alebo radšej zvolíme voľne stojacu mikrovlnnú rúru . Ďalej sa musíme uvedomiť, ako veľa budeme mikrovlnnú rúru používať. Dôležitá kritériá , podľa ktorých sa rozhodovať, sú: spôsob umiestnenia, objem, cena a počet funkcií, ktoré mikrovlnná rúra môže vedieť . Jednoduché modely len ohrievajú a rozmrazujú. Multifunkčné rúry už dokážu oveľa viac. Jedná sa predovšetkým o tieto funkcie: Crisp, Gril, Teplovzduch . Ďalej tiež príkon, ktorý nám určuje spotrebu elektrickej energie, jednotkou príkonu je watt a pohybuje sa v rozmedzí cca 1150 až 3000 W. Energetická trieda nám udáva náročnosť elektrickej energie, označuje sa písmenami A, B, A , A , A pre všetky kategórie spotrebičov .Diskusia k článku:

Tento článok nemá žiadny komentár.


Vložiť nový komentár:

Meno: 
Titulok: 
Príspevok:
Aktuálny rok: 
 
Sety spotrebičov

Poradenstvo spotrebičov Miele, Siemens, AEG
+420 603 33 04 48

Ako vybrať vhodnú rúru

V dnešnej dobe sa už bez kvalitného spotrebiča - rúry už nezaobídeme. V minulosti jej funkciu plnila klasická pec, ale postupom času a vývoja pr..

Ako vybrať varnú dosku

Pri výbere varnej dosky musíme najskôr rozlíšiť, ktorý typ potrebujeme. Základné rozdelenie varných dosiek je na plynové varné dosky, sklokerami..

Predstavujeme

Trendy jari prichádza do Vašej kuchyne. Vyberte si s nami tie najlepšie správnej spotrebiče. Na našom specialzivaném eshope vyberajte vstavané spotreb..

Moderné interiéry

Ideme cestou kompletnej ponuky interiérov a práve z týchto dôvodov sme rozšírili ponuku individuálne produkcie o rad obývacích stien . Celej zosta..

Skvelé modernej kuchyne

Výroba kuchýň a kuchynských liniek na zákazku Každá kuchyňa je originálom podľa Vašich predstáv. Ak máte svoju predstavu, ste nároční a chcete vy..

Práčka a sušička.

Ak potrebujete vybrať set práčky a sušičky, ktorý k sebe patria, kontaktujte nás. Radi Vám vysvetlíme funkcie a kvalitu spotrebičov, ak si u nás obje..

Rady a tipy »
Franke SET G115 - BSG 611-62 tmavě hnědá + FP 0408.031

Franke SET G115 - BSG 611-62 tmavě hnědá + FP 0408.031
203.00,- €

Franke SET G121 - BSG 611-78/39 šedý kámen + FC 9541 šedý kámen

Franke SET G121 - BSG 611-78/39 šedý kámen + FC 9541 šedý kámen
212.00,- €

Franke SET G120 - BSG 611-78/39 onyx + SAMOA

Franke SET G120 - BSG 611-78/39 onyx + SAMOA
241.00,- €

Franke KWC ZOE LEDSHINE Chrom

Franke KWC ZOE LEDSHINE Chrom
762.00,- €

Whirlpool ARG 18480 A+

Whirlpool ARG 18480 A+
629.00,- €

Bosch WTW85590BY + WAW28560EU + WTZ20410

Bosch WTW85590BY + WAW28560EU + WTZ20410
1 386.00,- €

Franke FP 9000 Bez sprchy Fragranit Vanilka

Franke FP 9000 Bez sprchy Fragranit Vanilka
78.00,- €

Bosch KSV33VL3P

Bosch KSV33VL3P
617.20,- €

Electrolux EW8F228SC + EW8H259SCT

Electrolux EW8F228SC + EW8H259SCT
1 220.00,- €

Franke SET G71 - MRG 611 kašmír + FG 7477 kašmír

Franke SET G71 - MRG 611 kašmír + FG 7477 kašmír
376.60,- €

VstavanéSpotrebiče.sk
ONLINE 7 dní v týždni

Všetko okolo kuchyne
Maximálna starostlivosť a flexibilita
Copyright © 2007-2018 2Traders CZ s.r.o.
 
Krásný den, i dnes jsme tu pro Vás až do 23 hod !!! Poraďte se s námi, prozvoňte nebo napište sms: 603 330 448 , 602 730 303
Našim zákazníkům se skutečně věnujeme, u nás získáte PROFESIONÁLNÍ PORADENSTVÍ A TU NEJLEPŠÍ CENU při výběru spotřebičů, dřezů i kuchyně