Ochrana osobných údajov a cookies
Tento eshop používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto eshopu s tým súhlasíte.Ďalšie informácieV poriadku

Ako vybrať varnú dosku

 Váš nákupný
košík je prázdny

Autorizovaný e-shopTvoríme s Vami kuchyneMieleAEGSiemensFrankeElectroluxBlancoBoschLiebherr


+420 603 33 04 48
+420 725 93 09 50

Najlepšie ceny
Dobré ráno
vieme Vám poradiť pri výbere
Siemens spotrebičov.

ZÍSKAJTE NAJLEPŠÍ CENU
NA INTERNETE A SERVIS
KUCHYNSKÉHO ŠTÚDIA

Zadať dopyt
Najlacnejšie sety podľa priania

zadajte dopyt
odpovieme ihneď
Starostlivosť o zákazníkovProfesionálne poradenstvo
a služby kuchynského
štúdia.
SpotrebičeŠiroká ponuka
spotrebičov a kuchynského
príslušenstva.
MontážePoskytujeme montáže
vykonávané skúsenými
techniky.
Sme onlineOnline od 8:30 do 22:00.
Máme skúsený tím.

Úvod » Rady a tipy » Ako vybrať varnú dosku

Ako vybrať varnú dosku


Autor: Ďalšie autorové články:Ako vybrať vhodnú rúru..
Predstavujeme..
Moderné interiéry..
Skvelé modernej kuchyne..

Pri výbere varnej dosky musíme najskôr rozlíšiť, ktorý typ potrebujeme. Základné rozdelenie varných dosiek je na plynové varné dosky, sklokeramické varné dosky, indukčné varné dosky, elektrické varné dosky a na ďalšie podkategórie, ktoré si vysvetlíme.

Všetky typy varných dosiek sa rozlišujú na úplné dve základné varianty. Na samostatnej varnej dosky alebo na dosky pre kombináciu. Samostatné znamená, že sa jedna o samostatný vstavaný spotrebič nezávislý na inom spotrebiči a má vlastné ovládanie. Doska pre kombináciu je vstavaný spotrebič, ktorý môže byť zabudovaný samostatne, ale jeho ovládanie je závislé na inom vstavanom spotrebiči ako je vstavaná rúra . Vstavaná rúra má viac tlačidiel na ovládanie, väčšinou o 4 navyše, ktoré ovládajú vstavanú varnú dosku .


Plynová varná doska:

Hlavnou výhodou plynových horákov je schopnosť rýchleho ohrevu, jednoduchá regulácia a okamžité zníženie teploty. Plynové varné dosky môžete kúpiť už od 3000Kč a sú vyrobené zo známeho smaltovacího plechu. S rastúcou cenou sa mení predovšetkým materiál, z ktorého je varná doska - nerez, sklokeramika apod. Keď mu nemáte do domácnosti zavedený plyn, ale aj napriek tomu by ste na ňom chceli variť, dohodnite sa pri nákupe varnej dosky. Pretože miesto zemného plynu môžete využívať propán-bután, len je potrebné trošku iných plynových trysiek. Mriežky na plynových doskách bývajú zo smaltovaného drôtu alebo masívne liatiny. Záleží na konkrétnej stavbe mriežok, ale odporúčame Vám skôr masívne liatinové. Lepšie s nima môžete zaobchádzať a dobre sa po nich presúvajú hrnca. Tepelná poistka, ktorá je zabudovaná z 90% do väčšiny dnešných varných dosiek , zaisťuje, že nemôže dôjsť k väčšiemu úniku plynu. Čidlo v plynovej varnej doske monitoruje teplotu horáka. V momente poklesu je úplne zastavený prívod plynu. Moderných plynových dosiek už nepotrebuje zapaľovať pomocou zápaliek alebo zapaľovača. Plyn sa automaticky zapáli pomocou piezoelektrického výboja - resp.stiskem tlačidla, ktoré vyvolá iskru a zapáli horák. U novších moderných typov plynových varných dosiek sa môžete stretnúť s integrovaným horákom, ktorý je vhodný pre panvice WOK. Väčšinou je však iba u dosiek širších než štandardných 60 cm.


Elektrická varná doska:

Staré klasické elektrické varné dosky so štyrmi kruhovými platňami vyrobené z liatiny sú dnes úplne nahradené sklokeramickými varnými doskami . Napriek tomu na ne môžete stále naraziť. Je nutné si uvedomiť, že typ elektrická doska vzhľadom k svojej podstate spotrebováva viac energie a nie moc dobre sa udržiava. Liatinové platničky majú pomalý ohrev a chladnú pomaly a na základe toho spôsobujú väčšiu spotrebu a horšie reguláciu. Niektorí zákazníci im dávajú prednosť kvôli nižšej obstarávacej cene. Napriek tomu vyššie investície do iného typu sa Vám neskôr vráti v úspore energií a nielen tam.


Sklokeramická varná doska:

Jedná sa o najznámejší a najpredávanejší typ varných dosiek . Nízka spotreba a povrch, ktorý vyrobený z Ceran materiálu, sú najlepšou vlastnosťou sklokeramických varných dosiek . Súčasné sklokeramickej varnej dosky vďaka technologickým postupom umožňujú aj jemnejšie nastavovanie výkonu než ako je to u dosiek plynových. V dnešnej dobe sa môžeme stretnúť aj s názvom elektrická sklokeramická varná doska. Slovo elektrická je dané tým, že sa zapája do zásuvky a nemá indukčné povrch. Tieto moderné dosky už dnes nemajú problém rýchlo sa zahriať aj vychladnúť. Namiesto klasických ohrevných špirál môže byť pod sklokeramickú varnú dosku umiestnená tiež tzv.halogenová trubice. Halogénové trubice sa síce veľmi rýchlo zahrievajú, ale majú veľmi nízku životnosť. Sklokeramické varné dosky sú vyrobené z odolného materiálu tzv.Ceran. Jeho výbornú vlastnostní je vodivosť tepla len v smere nahor k nádobe a vôbec nie do strán. Typ sklokeramická varná doska má úplne hladký povrch a ovládanie je prostredníctvom dotykových senzorov, ktorý digitálne signalizujú stupne výkonu. Majú aj časovač, teda možno nastaviť čas ako dlho sa má pokrm variť. Akonáhle čas uplynie, varná doska podá zvukový signál o vypršaní času. Ak sa chcete rozhodnúť pre sklokeramickú varnú dosku, mali by ste najprv skontrolovať prívod elektriny a konzultovať jej použitie s elektrikárom či odborníkom na vstavané spotrebiče . Tieto varnej dosky prevažne vyžadujú prívod 380 V a majú príkon až okolo 7 kW. Funkcie a variabilita sa u sklokeramických varných dosiek spájajú v jednu vlastnosť, ktorej výsledkom je vysoký užívateľský komfort. Sklokeramické varné dosky majú zdokonalené vykurovacej špirály pre vytvorenie zón s rýchlejším rozohriatím ako sú HiLight zóna, Super rýchla zóna, Quick systém alebo Sprintstart. Samozrejmosťou sú tiež aj niektoré funkcie ako detská poistka, ukazovateľ zvyškového tepla, funkcia Stop and Go, časovač a pod.


Indukčná varná doska:

Indukčná varná doska - prevratný a inovatívny moderný dizajnový vstavaný spotrebič . Dlhšie význam, ale nie sú to všetky významy indukčné varné dosky . Jedná sa o najbezpečnejšie varnú dosku, ktorá existuje. Nemusíte sa vôbec báť o deti, ani o svoje ruky. Idukční varnej dosky pripravia jedlo na jednoduchom fyzikálnom princípe. Indukčná cievka pod danú varnou zónou vytvára elektromagnetické pole, ktoré reaguje na nádoby s magnetickým vodivým dnom. To znamená, že dno hrnca zahrieva, kým varná zóna zostáva studená. Tu spočíva jediná nevýhoda. Hrnce a iné všetok riad musí byť zo smaltu, viacvrstvové ocele, liatiny, železa alebo hliníka. Respektíve sa jedná o indukřční riadu - vodivé (kovové) riadu. V skle si na indukčnej varnej doske nič neuvaríte. Indukčná varná doska má najvyššiu účinnosť okolo 90%. Ohrev je rýchly a ľahko regulovateľný. Vďaka tomu, že varná doska zostáva chladná, môžete akékoľvek nehody pri varení okamžite zotrieť.

Sme si istí, že s výberom vhodnej varnej dosky či už pre kombináciu, alebo pre samostatnú vstavanie, Vám radi a ochotne poradíme a rovnako tak aj zodpovieme prípadné otázky .Diskusia k článku:


návštevník
Napsal: vstavanespotrebice.sk v 10:02 30.3.2016

Dobrý den Dle nového zákona a návaznosti na nižší spotřebu spotřebičů. Bylo uzákoněn prodej spotřebičů v dané energetické třídě. Tento zákon se týkal nejprve chladniček,vysavačů, varných desek, odsavačů. U varných desek od nového roku musí být možné připojení na 220/230 V. Veškeré desky které tyto parametry nesplňovaly byly vyloučeny s prodeje do zemí EU. Desky se dále liší dle příkonu nízký příkon 3,8 nebo 4,6 KW a vysoký příkon 6,4 6,8 a 7,4 KW. Desky s příkonem do 4,6 KW jsou ukončeny třemi vodiči. připojení tedy pouze na 220/230V. Desky s vyšším příkonem ukončeny 5 vodiči kdy přichází zklemovány na tři vodiče a je možné rozdělit. Na samotné využití desky nemá toto připojení vliv jde o celkový příkon a využití. Uživatelsky tedy znamená pouze jediné tato deska musí být na jističi vyšším než 16A co je uvedeno v technickém listu. Může se však připojit na klasicky připravovaných 380/400V. Využijete včak pouze tři vodiče. S pozdravem technické


návštevník
Napsal: quellin v 22:59 29.3.2016

Aký je rozdiel medzi príkonom (W) indukčnej dosky napr. 4600 W a 7200 W? Ovplyvní to nejako varenie, príp. spotrebu energie?Vložiť nový komentár:

Meno: 
Titulok: 
Príspevok:
Aktuálny rok: 
 
Sety spotrebičov

Poradenstvo spotrebičov Miele, Siemens, AEG
+420 603 33 04 48

Ako vybrať vhodnú rúru

V dnešnej dobe sa už bez kvalitného spotrebiča - rúry už nezaobídeme. V minulosti jej funkciu plnila klasická pec, ale postupom času a vývoja pr..

Ako vybrať varnú dosku

Pri výbere varnej dosky musíme najskôr rozlíšiť, ktorý typ potrebujeme. Základné rozdelenie varných dosiek je na plynové varné dosky, sklokerami..

Predstavujeme

Trendy jari prichádza do Vašej kuchyne. Vyberte si s nami tie najlepšie správnej spotrebiče. Na našom specialzivaném eshope vyberajte vstavané spotreb..

Moderné interiéry

Ideme cestou kompletnej ponuky interiérov a práve z týchto dôvodov sme rozšírili ponuku individuálne produkcie o rad obývacích stien . Celej zosta..

Skvelé modernej kuchyne

Výroba kuchýň a kuchynských liniek na zákazku Každá kuchyňa je originálom podľa Vašich predstáv. Ak máte svoju predstavu, ste nároční a chcete vy..

Práčka a sušička.

Ak potrebujete vybrať set práčky a sušičky, ktorý k sebe patria, kontaktujte nás. Radi Vám vysvetlíme funkcie a kvalitu spotrebičov, ak si u nás obje..

Rady a tipy »
Siemens TE651209RW

Siemens TE651209RW
669.00,- €

Blanco SET 09 - B ( 521405 FAVOS Mini + 517736 DARAS-S ) jasmín

Blanco SET 09 - B ( 521405 FAVOS Mini + 517736 DARAS-S ) jasmín
232.00,- €

Blanco SET 10 - A ( 521405 SONA 45 S muškát + 519414 MILA chrom )

Blanco SET 10 - A ( 521405 SONA 45 S muškát + 519414 MILA chrom )
266.30,- €

Airforce Centrale 78 B2 Octa

Airforce Centrale 78 B2 Octa
1 953.00,- €

Cata EMPIRE VIP SD 805090

Cata EMPIRE VIP SD 805090
768.00,- €

Whirlpool W7 MN840

Whirlpool W7 MN840
385.70,- €

Elica ELIPLANE LX IX F/80

Elica ELIPLANE LX IX F/80
197.00,- €

Blanco AXON II 6 S InFino Keramika černá dřez vlevo s excentrem přísluš. ano - 524150

Blanco AXON II 6 S InFino Keramika černá dřez vlevo s excentrem přísluš. ano - 524150
1 378.40,- €

Sirius SDD 13 SUNRISE měď - SEM 8

Sirius SDD 13 SUNRISE měď - SEM 8
4 794.00,- €

Franke SET T32 - OID 611-78 krémová + FN 0147.031

Franke SET T32 - OID 611-78 krémová + FN 0147.031
321.30,- €

VstavanéSpotrebiče.sk
ONLINE 7 dní v týždni

Všetko okolo kuchyne
Maximálna starostlivosť a flexibilita
Copyright © 2007-2018 2Traders CZ s.r.o.
 
Krásný den, i dnes jsme tu pro Vás až do 23 hod !!! Poraďte se s námi, prozvoňte nebo napište sms: 603 330 448 , 602 730 303
Našim zákazníkům se skutečně věnujeme, u nás získáte PROFESIONÁLNÍ PORADENSTVÍ A TU NEJLEPŠÍ CENU při výběru spotřebičů, dřezů i kuchyně